Aktivity v okolí

Penzion Šatovské lípy se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Podyjí a hranice s Rakouskem. V okolí se nachází spousta vinných sklípků a proplétají spousty cykloturistických tras. Ubytování tedy můžete spojit nejen s výlety do krásné přírody, ochutnávkami dobrého vína nebo cykloturistikou, ale i s návštěvou zahraničí. Je-li cílem vaší dovolené v šatovském penzionu kvalitní moravské víno, rádi vám nabídneme posezení u skleničky v našem vinném sklepě s lisovnou nebo řízenou degustaci s profesionálním sommelierem.

Další aktivity v okolí ubytování Šatov

Bunkr muzeum v Šatově

Pro ty, kteří se zajímají o historii Československa, je v Šatově otevřen areál československého opevnění se zpřístupněným pěchotním srubem. Více informací zde.

Bunkr v Šatově Bunkr v Šatově  Bunkr v Šatově

Malovaný sklep v Šatově

V bezprostřední blízkosti areálu československého opevnění najdete Malovaný sklep zdobený plastickými malbami, který sloužil jako soukromá vinárna. Více informací zde.

Malovaný sklep v Šatově Malovaný skleo v Šatově Malovaný sklep Šatov

Cykloturistika

V okolí se klikatí spousta tras pro cykloturistiku, doporučit můžeme např. cyklostezku Šatov-Šobes-Podyjí-Vranov nad Dyjí-Hárdeg-magnetické kameny-Šatov.

Cykloturistika Moravské vinařské stezky Cykloturistika

Prohlídka vinice Šobes

Vinice Šobes, řadící se svou polohou mezi nejstarší a nejlepší vinice v Evropě, se nachází v centru Národního parku Podyjí. Leží na prosluněném jižním svahu na úbočí skalního ostrohu v meandru řeky Dyje. Více informací zde.

Vinice Šobes 

Znojmo

Město Znojmo je vyhlášené hned několika pravidelně pořádanými akcemi, a samozřejmě i mnoha památkami. Za návštěvu určitě stojí Kostel svatého Mikuláše, kostel Nalezení svatého Kříže, kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava, Rotunda svaté Kateřiny, znojemské podzemí a další památky. Kromě pestré historie Znojmo můžete navštívit i v době filmových a hudebních festivalů, Burčákfestu, slavnostního vinobraní atd.

Znojmo 8 zn-podzemi-070315-14 znojmo13 znojmo12 znojmo11 znojmo10 znojmo5 znojmo6 znojmo7 znojmo8 znojmo9 znojmo19 znojmo18 znojmo14 znojmo16 znojmo15 znojmo17 znojmo20 znojmo21 znojmo22 znojmo 188 znojmo2 znojmo3 znojmo4 znojmo 1

Znojemské vinobraní

Tradiční akce plná zajímavých akcí. Více informací najdete zde.

v44517_vin v44518_vin04B_vinobrani kopieznojemské vinobraní 604D_vinobrani kopie  znojemské vinobraní 5 znojemské vinobraní 7znojemské vinobraní 4 

Městský vláček Znojmo

Velmi oblíbený turistický prostředek, který návštěvníkům zpříjemňuje pobyt ve městě Znojmě. Více informací zde.

Městský vláček Znojmo Městský vláček Znojmo

Plovárna Louka Znojmo

Městskou plovárnu Louka naleznete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní částí města Znojma. Více informací najdete zde.

plovarna0981 plovarna09_521 plovárna louka znojmo 1 plovárna louka znojmo 2

Koupaliště Pohoda Únanov

Koupaliště obdrželo v roce 2003 v soutěži Stavba roku Cenu poroty za vytvoření přitažlivého sportovního prostředí významem přesahujícího rámec obce a za vítězství v internetovém hlasování Cenu veřejnosti. Součástí areálu je parkoviště na auta a kola. Od roku 2002 je v provozu autokemp s elektrickými přípojkami. Více informací zde.

unanov_1 v4522_

Hardegg

Úzké kotlině mocně vévodí hrad Hardegg. Na základě archeologických výzkumů bylo prokázáno, že byla hradní vyvýšenina osídlena již od 10. století. Více informací zde.

Hardegg Hardegg

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí, který se nachází mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí, je sice nejmenším národním parkem v ČR, ale přesto má mnoho co nabídnout. Najdete zde bohatě zalesněnou krajinu, meandry, skalní stěny, nivní louky, nepřístupné strže a další zajímavosti vytvořené pouze přírodou. Více informací zde.

Národní park Podyjí Národní park Podyjí národní park podyjí 1 národní park podyjí 2 národní park podyjí 3 národní park podyjí 5národní park podyjí 4národní park podyjí 6národní park podyjí 7národní park podyjí 8 národní park podyjí 9

Dinopark ve Chvalovicích

Navštivte druhohorní svět s věrnými kopiemi jeho tehdejších obyvatel. Dinopark ve Chvalovicích vám přiblíží období před spoustou milionů let, kdy planetu obývali děsiví i mírumilovní dinosauři. Návštěva dinoparku bude skvělým zážitkem hlavně pro rodiny s dětmi. Více informací najdete zde.

Dinopark Dinopark

Hnánice – svatý kámen

V blízkosti obce Hnánice, u státní hranice na rakouské straně, se nachází Svatý kámen. Je to bývalé poutní místo eliptického tvaru s výhledem do krásné krajiny a na Weinviertel. Více informací zde.

Hnánice - svatý kámen Hnánice - svatý kámen

Koupání na Vranovské přehradě

Vranovská přehrada je velmi oblíbenou oblastí díky široké nabídce vyžití. Voda ve Vranovské přehradě patří mezi nejkvalitnější v ČR, a proto je vyhledávaným místem pro koupání i vodní sporty. Ne nadarmo se této lokalitě přezdívá „Moravský Jadran“. V okolí Vranovské přehrady je krásná příroda, která láká k turistice nebo cyklovýletům, a také památky pro milovníky historie. Více informací zde.

Vranovská přehrada Vranovská přehrada koupání ve vranovské přehradě 1 koupání ve vranovské přehradě 2 koupání ve vranovské přehradě 3 koupání ve vranovské přehradě 4 koupání ve vranovské přehradě 5

Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí se nachází v údolí řeky Dyje, dominantou je na skále se tyčící zámek, který hrdě nese přezdívku „Perla Podyjí“. Zámek i celá obec Vranov nad Dyjí je velmi zajímavým místem s bohatou historií, které stojí za to navštívit. Více informací o zámku najdete zde.

Vranov nad Dyjí

Hatě - zábavní centrum

Bývalý hraniční přechod Hatě á co nabídnout všem, kteří chtějí strávit zábavnou dovolenou. Nachází se zde totiž celoročně otevřené velké nákupní a zábavní centrum, kde si na své přijdou všichni členové rodiny. Více informací zde.

Zábavní park Hatě

Relax v minerálních lázních Laa v Rakousku

Chcete-li si užít opravdový relax a navíc vyrazit za hranice, termální lázně v rakouském Laa jsou přímo ideální volbou. Najdete zde pestrou škálu wellness procedur, sauny, příjemné prostředí a profesionální služby. Termální lázně v Laa navíc nabízí výhodné vstupné pro rodiny. Více informací zde.

Lázně Laa an der Thaya